08/14 1396

میل ترانس 10 (پیچ متری)

میل ترانس 10 به عنوان ستونهای نرده استیل به کار برده میشوند.قطر این نوع از میل ترانس 10 میلیمتر می باشد و به انواع آهنی ، آهنی گالوانیزه ، استیل 304 ، استیل 316 و ..... تقسیم میشوند.

میل ترانس 10 در موقع نصب نرده استیل معمولا با پیچ و مهره یا بوسیله چسب و سنگ در زمین کوبیده و محکم میشود.


 


 

 

 

نعلبکی استیل

در نرده استیل نعلبکی استیل در زیر پایه های استیل قرار گرفته و دارای سایزهای مختلفی همچون 38 و 51 و .... میباشد.


 

 

 

یراق نصب از بغل استیل

این یراق معمولا برای نصب نرده استیل در راه پله هایی که عرض کف پله راه پله از اندازه استاندارد کمتر است استفاده می شود. زیرا اگر نرده استیل به صورت معمولی نصب شود فضای راه پله گرفته می شود.

با یراق نصب از بغل استیل فضای بیشتری در راه پله ایجاد می گردد.

این نوع یراق برای لوله 38 و 51 موجود می باشد که میل ترانس نرده استیل بر روی همین یراق نصب می شود.این نوع یراق با بولت یا پیچ و رولپلاک و ... به بدنه کار نصب و محکم می شود.

 

کف کوب استیل

کف کوب استیل در نرده استیل راه پله معمولا در خرپشته برای اتمام نرده استیل به کار میرود.

همچنین اگر بخواهیم لوله یا پروفیل استیل را به صورت هندریل یا خطی بین دو دیوار نصب نماییم کف کوب استیل بهترین راه حل است.کف کوب استیل هم برای            

     لوله استیل درسایزهای مختلف 16،25،38،51،76 و ...........و هم برای پروفیل استیل در سایزهای 40 * 40 و 40 * 60 و 40 * 80 و40 * 100 و ..... موجود میباشد.

کف کوب استیل دارای انواع استکانی ، تک سوراخ ، سه سوراخ و ... میباشد.
کف کوب جغجغه ای استیل

این نوع کف کوب برای اتصال لوله استیل یا هندریل نرده استیل به دیوار زمانی که زاویه بین لوله استیل و دیوار عمود بر هم نباشند مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

بغل لوله استیل(جغجغه یک سر لوله استیل)

از بغل لوله استیل به منظور اتصال هندریل نرده استیل به پایه های استارت استفاده می شود.

بغل لوله استیل برای لوله دارای سایزها 38 ، 51 و .....و همچنین برای پروفیل 40 * 40 موجود می باشد.

بغل لوله های پر مصرف در نرده استیل مربوط به سایز لوله 51 می باشد که دارای جنسهای تفلونی ، گالوانیزه ، تمام استیل می باشد.


 

 

 

زانو استیل(جغجغه دو سر لوله استیل)

پر مصرف ترین نوع زانو ، زانوی استیل 51 می باشد که در موقع نصب نرده استیل در محل پاگردها و زاویه ها برای اتصال هندریل استیل در زاویه های مختلف به کار می رود.

زانوی استیل برای لوله دارای سایزهای 16 ، 38 ، 51 و ...... و همچنین برای پروفیل 40 * 40 و ...... زانوی استیل موجود می باشد.

زانوی 16 معمولا از جنس پلاستیکی (abs) یا سربی می باشد.

زاویه زانوی استیل توسط پیچ آلن ثابت می شود و توسط پرچ یا پیچ سر مته به لوله ها متصل می شود.


 

 

 

یراق پایه استارت (یراق پایه مادر کامل)

این یراق از 4 تیکه تشکیل شده است.

  • گوی استیل 2- پایه گوی استیل 3- مهره گیر 4- نعلبکی

این یراق برای بستن و سفت کردن پایه های استارت در نرده استیل به کار میرود.

البته به عنوان مثال به جای گوی استیل از گوی کریستال هم میتوان استفاده نمود.

 

 


 

پروفیل استیل

پروفیل استیل دارای آلیاژهای مختلف ، ضخامت های مختلف و اندازه های گوناگون می باشد که با توجه به نوع دیتیل اجرایی نرده استیل یا سازه های استثیل از انواع مختلف آن استفاده می شود.

پر مصرف ترین ابعاد پروفیل استیل در بخش دکوراتیو در ایران به قرار زیر است.

پروفیل 10 * 10 _ 10 * 20 _ 20 * 20 _ 30 * 30 _ 30 * 60 _ 20 * 40 _ 40 *10 _ 40 * 40 _50 * 50 _ 40 * 60 _ 60 * 60 _ 40 * 80 _ 80 * 80 _ 50 * 100_ 100*100 و.................می باشد.

 

 

لوله استیل

لوله استیل دارای آلیاژهای مختلف ، ضخامت های مختلف و سایزهای مختلف (قطرهای مختلف)

می باشد که بسته به نوع دیتیل اجرایی نرده استیل از انواع مختلف آن استفاده می شود.

پر مصرف ترین سازهای لوله استیل در بخش دکوراتیو در ایران به قرار زیر است.

لوله 16 استیل ، لوله 25 استیل ، لوله 38 استیل ، لوله 51 استیل ، لوله 76 استیل ، لوله 102 استیل و .......

لوله 25 استیل معمولا در حفاظ استیل (حفاظ بانکی) و لوله 76 استیل ، لوله 102 استیل معمولا در نصب ستونهای استیل نمای اسپایدر به کار میروند.

لوله 16 ، 38 ، 51 استیل در نرده استیل کاربرد فراوان داشته که لوله 16 به صورت افقی یا عمودی بین پایه های استیل ، لوله 38 به عنوان پایه های استیل و لوله 51 استیل به عنوان هندریل و پایه های استارت در نرده استیل استفاده می شوند.

 

 

 

چاکدار ناخنی استیل

چاکدار ناخنی دارای 5 تیکه میباشد.

  • ناخنی چاکدار 2- پایه چاکدار 3- مهره گیر چاکدار 4- مهره چاکدار 5- پیچ چاکدار چ

همچنین چاکدار ناخنی های مختلفی جهت لوله 38 ، پروفیل 40 * 40 ، چاکدار اورجینال و .... موجود میباشند.چاکدار ناخنی وظیفه محکم کردن پایه ها به زمین توسط میل ترانس را بر عهده دارد و شرایط را برای نصب هندریل در نرده استیل فراهم میکند.

 

 

 

قالپاق استیل

در نرده استیل قالپاق استیل در زیر پایه ها نصب میشود و معمولا با چسب سیلیکون محکم میشودو در استحکام سازه استیل و نرده استیل تاثیری نداشته و فقط جنبه ظاهری دارد.

قالپاق استیل دارای انواع 38 و 51 و 40 * 40 و ... میباشد.

 

 

رابط میل ترانس

رابط میل ترانس یک مهره بلند برای پیچ یا میل ترانس 10 می باشد و کارکرد آن این است که رابط بین دو میل ترانس 10 می شود و معمولا در پایه های استارت کاربرد دارد.


درپوش استیل

درپوش استیل در نرده استیل یا سازه های استیل (معمولا حفاظ استیل) به منظور بستن سر و ته لوله و پروفیل استیل استفاده می شود.

درپوش استیل کارکرد سازه ای نداشته و صرفا جهت زیبایی می باشدو دارای انواع مختلفی چون درپوش 16 ، درپوش 25 ، درپوش 38 ، درپوش 51 ، درپوش 40 * 40 استیل و .... می باشد.

 

 

رابط فیتینگی و النگویی استیل

این دو نوع یراق استیل در مواقعی مصرف می شوند که بخواهیم به سر لوله استیل لوله دیگری را اضافه کنیم و برای ارتباط بین دو لوله به بهترین شکل ممکن از این یراقها استفاده می کنیم.

فرق میان این دو یراق در این است که یراق رابط فیتینگی داخل لوله رفته ولی در سیستم النگویی لوله درون یراق قرار می گیرد.

 

 

پیچ مغزی کرمکی (پیچ 5/0)(پیچ مغزی 6)

این پیچ آلن خور می با شد و برای سفت کردن به لوله های 16 یا سفت کردن یراق هایی همچون آسانسوری و ... استفاده می شود.

جنس پیچ مغزی از آهن ، گالوانیزه یا استیل است و اندازه آن از 5/0 سانتیمتر تا 1 سانتیمتر قابل تغییر است.


حلقه استیل

پر کاربردترین نو حلقه استیل در نرده استیل حلقه 16 استیل می باشد که دارای دو نوع پرسی و جوشی میباشد که نوع جوشی آن محکم تر میباشد.

البته حلقه  25 ، 38 ، 51 و ... هم در بازار موجود می باشد. حلقه استیل در نرده استیل وظیفه اتصال لوله  استیل (مثلا لوله 16) به پایه های استیل را بر عهده دارد.البته در نرده استیل از حلقه برنجی هم میتوان استفاده نمود.

حلقه های استیل توسط پیچ نیم سانت لوله های استیل را محکم میکنند.

 

 

 

آسانسوری استیل

آسانسوری استیل  دارای کارکردهای متفاوتی می باشد که برای محکم کردن نرده استیل ، نصب هندریل استیل ، نصب هندریل استخری و .... مورد استفاده قرار می گیرد.

آسانسوری استیل دارای انواع یک تکه ، چند تکه ، رول بولتی ، ته باز ، ته بست و ... می باشد و دارای سایزهای مختلفی برای لوله های 25 ، 38 ، 51 و ... می باشد.

 

 

پایه های نرده استیل

این پایه ها در نرده استیل  به طور معمول لوله 38 استیل یا پروفیل 40*40 استیل میباشند که با توجه به نوع دیتیل اجرایی نرده استیل برای نصب لوله 16 یا .... روی پایه ها باید تعدادی سوراخ و قلاویز بر روی پایه ها ایجاد گردد.

پایه های نرده استیل به همراه میل ترانی و یراقهای مخصوص به زمین محکم میشوند.

لازم به ذکر است که در بازار ایران از پایه های تزیینی ، پایه پیچ ، پایه های چوبی ، پایه های کورین ، پایه های شیشه خور ، پایه های پلکسی و .... هم استفاده می شود.